różne tematy

Weekend w Bieszczadach dla całej rodziny

Okres wakacyjny to wyjątkowy czas, by wyruszyć w Bieszczady, które dostarczają ogromne możliwości. To właśnie w wakacje cieszą się one ogromną popularnością pośród urlopowiczów. Bieszczady kojarzą się z wieloma pieszymi wyprawami. Jednak to nie wszystko, co Bieszczady potrafią nam zaoferować.

Wiąże się to z potrzebą spędzania czasu w towarzystwie przyrody i szansą podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. To miejsce niezwykłe, oferujące sporo atrakcyjnych i tajemniczych zakątków. Organizując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to samotna, czy rodzinna podróż, jednym z najistotniejszych aspektów od których warto zacząć poszukiwania, to znalezienie wygodnego noclegu. Co należy sprawdzić przed wynajęciem domku w Bieszczadach?

Bieszczady domki całoroczne z kominkiem https://domki.bieszczadomaniak.pl/.

Tanie i fajne noclegi w Bieszczadach.

Jeżeli chodzi o noclegi, Bieszczady posiadają do zaoferowania mnóstwo ciekawych opcji. Osoby, którym zależy na zdobyciu jak największej ilości szczytów i zwiedzający samodzielnie chętnie skorzystają z noclegu w schroniskach górskich. Bacówka nad Małą Rawką i Kremenaros znajdują się w pobliżu głównych dróg, jednak Schronisku Studenckim Koliba lub Chatce Puchatka. Rozwiązaniem dla grup kolegów lub bliskich będą domki. Bieszczady są zróżnicowanym terenem, dlatego można znaleźć opcje noclegu zarówno w większych miejscowościach, jak i na wioskach. W zależności od potrzeb można zdecydować się na nocleg w komfortowych domkach lub lokalach dostosowanych do potrzeb rodzin z malutkimi dziećmi. Każdy przyjezdny znajdzie dla siebie miejsce, w którym będzie mógł wypocząć i jak najlepiej wykorzystać bieszczadzki klimat.

Piękna przyroda Bieszczad.

Jakie atrakcyjne miejsca możemy zwiedzić w Bieszczadach przez weekend? Można oczywiście wybrać się szlakiem na dowolną górę. Można także wypocząć nad Jeziorem Solińskim, a także oglądać zabytki których w Bieszczadach nie brakuje

Weekendowy pobyt w Bieszczadach. Góry idealne o dowolnej porze roku

Wybierając się na weekend w Bieszczady nie da się zwiedzić wszystkiego co nam oferują. Co więc warto zwiedzić przez ten niedługi czas? Można np. wejść na Tarnicę najwyższy szczyt polskich Bieszczadów. Na jej szczycie ustawiony jest charakterystyczny wielki krzyż. Można dotrzeć na Tarnicę szlakiem z Wołosatego lub przez Bukowe Berdo. Ta druga droga jest dłuższa, jednak mniej zatłoczona. Szlak zasługuje na własną nazwę – otacza ją bowiem bukowy las, bardzo gęsty, okazały. Następnie las przemienia się w połoninę gdzie możemy cieszyć oczy atrakcyjnym krajobrazem. Później ruszamy w stronę Krzemienia, a potem – na szczyt czyli Tarnicę.

Można się też wybrać na Połoninę Wetlińską gdzie znajduje się legendarne schronisko „Chatka Puchatka”. Można tam dotrzeć szlakiem z Suchych Rzek. – jest to bardzo malowniczy szlak.

Połonina Caryńska to inne miejsce, w które można się wybrać, będąc w Bieszczadach na weekend. Jest to wspaniały bieszczadzki masyw górski. Rozprzestrzeniają się z niego przepiękne krajobrazy.